Ali Babacan: Siyasi ve sokak şiddeti olursa sorumlusu Erdoğan’dır

Ali Babacan: Siyasi ve sokak şiddeti olursa sorumlusu Erdoğan’dır

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısındaki sözlerine, "Türkiye'de eğer siyasi şiddet olursa, sokak şiddeti olursa bunun sorumlusu Erdoğan'ın kendisidir." dedi

Demokrasi ve Atılım Partisi Bursa İl Başkanlığı binasının açılış töreninde konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz çarşamba günü partisinin grup toplantısındaki sözlerine tepki gösterdi.

Ali Babacan, “DEVA Partisi yeni bir siyasi parti. 14 ayı tamamladık. Kuruluşumuzdan bu yana iyi ilerledik. Kısa zamanda seçimlere girmeye hak kazandık. Şu anda bizim 81 ilimizde de il başkanlığımız var ve faaliyetini sürdürüyor. Biz şu anda 20 ayrı başlıkta yapılacakları hazırlamış durumdayız.” dedi.

TÜRKİYE'DE SOKAK ŞİDDETİ OLURSA SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR

Ali Babacan’ın açıklaması şöyle:

“Sayın Erdoğan'ın Çarşamba günkü ifadelerinden sonra Türkiye'de eğer siyasi şiddet olursa, sokak şiddeti olursa bunun sorumlusu bizzat sayın Erdoğan'ın kendisidir. Kadınlar can güvenliğinden endişe ediyor. Yargı talimatsız hareket edemiyor. Türk lirası tarihin en değersiz günlerini yaşıyor. Ev gençleri iş bulamıyor. Yoksulluk intiharı haberleri geliyor. Sayın Erdoğan, bu mu ‘iyi günler’? Daha ne getireceksiniz başımıza?”

İDDİALAR KARŞISINDA YARGI DERHAL HAREKETE GEÇMELİ

Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere birçok isim hakkındaki iddialarına da değinen Babacan, “Son bir ayda yaşanan ülkenin gündemine bakın. Kanunsuzluğın, hukuksuzluğun ne hale geldiğini görün. Mafya şebekesi oluşmuş ülkede. Bu kabul edilebilir bir tablo değil. Bu ortaya saçılan iddialar eski günleri aratıyor. Hukuk yoksa ülke kaosa gidebilir. Maalesef ülkemizin içinde bulunduğu tablo üzücü. Bir aydır ortalığa saçılan bütün kirliliğe rağmen Cumhurbaşkanının tutumu hiç doğru değil. Yargının böyle konularda derhal harekete geçmesi gerekir. Bütün gücün tek elde toplanması maalesef hukuku etkiliyor. Yargı bağımsızlığı olan ülkede Cumhurbaşkanının sinyaline gerek yoktur. Erdoğan’ın kesin bir tutum ortaya koyması lazım. Yargının harekete geçmesi lazım. Savcılarımızın harekete geçip, bu konuları araştırılması lazım. Şu an insanlar hakikati merak ediyor. Hakikat savcıların kaleminden öğrenilir ama ülke maalesef bu duruma düştü.” dedi. 

ERDOĞAN KAYBEDECEĞİNİ BİLE BİLE ERKEN SEÇİME GİTMEZ

Erken seçimle ilgili de Erdoğan’ın kendi isteğiyle erken seçime gitmesini ben beklemem. En düşük seviyedeyiz şu an ve Erdoğan kaybedeceğini bile bile erken seçime gitmez.”

Kaynak: Milli Gazete

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.