Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Erkeklerde görülen sertleşme sorunu tedavisi mümkündür. Sertleşme bozukluğunun birkaç belirtisi vardır.

Erkeklerde görülen sertleşme sorunu tedavisi mümkündür. Sertleşme bozukluğunun birkaç belirtisi vardır. Sertleşme bozukluğu rahatsızlığının bulunduğu hastalarda cinsel ilişki ile ilgili problemler ortaya çıkar. Kişi cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan sertlik ilişkiyi sonlandıracak kadar uzun süreli olmaz. Bununla beraber kişide yetersiz sertlik veya kısmi düzeyde oluşan bir sertlik ortaya çıkar fakat bu durum cinsel ilişkiyi sağlayamaz. Bunların dışında kişide hiç sertleşme olmayabilir. Bu belirtilerin üç ay gibi bir süre boyunca devam etmesi sonucunda erektil disfonksiyonu teşhisi konulur ve sertleşme bozukluğu tedavisine başlanır.

Sertleşme Sorunu Tedavisinin Yapılması

Sertleşme bozukluğu, iktidarsızlık olarak da bilinir ve sertleşme sorunu tedavisi mümkündür. Cerrahi olmayan yöntemler ve cerrahi olan yöntemler sertleşme sorunu tedavisi için kullanılır. Cerrahi olmayan yöntemler ereksiyonun sağlanması için ameliyat dışındaki tedavileri kapsar. Psikolojik danışmanlık ile psikolojik destek alınarak sorunun çözülmesi sağlanır. Bunun dışında oral enjeksiyon hapları veya penil enjeksiyonlar cerrahi olmayan diğer tedavilerdir. Vakum cihazları da sertleşme sorununun çözülmesinde kullanılır. Bu tedavi yöntemleri ile sertleşmenin sağlanması amaçlanır. Cerrahi olmayan tedaviler sertleşme sorunu tedavisi için çözüm olmadığı durumlarda cerrahi olan yöntemlere başvurulur.

Sertleşme Sorununun Tedavisinde Penis Protezinin Kullanılması

Erektil disfonksiyonu olan erkek hastalar için penis protezi kullanılır. Penis protezinin bir başka ifadesi mutluluk çubuğudur. Bununla birlikte penis protezi kalıcı bir tedavi yöntemidir. Malleable protez tek parçalı protezdir ve en basit protez çeşididir. Bu tek parçalı protez penis bölgesinin corpus cavernosum adı verilen kan ile birlikte şişerek sertleşmeyi sağlamakta olan kanallara cerrahi yöntem ile implante edilmiş iki adet bükülebilir silikon çubuktan meydana gelir. Bir başka model ise, çok daha gelişmiş bir model olan üç parçalı şişirilebilir penis protezidir. Günümüzde pek çok sertleşme sorununa sahip olan hastalar, doğal ereksiyona çok benzeyen üç parçadan oluşan şişirilebilir penis protezi tedavisini tercih etmektedir.

Penis Protezi İle Birlikte Cinsel İlişki ve Çocık Sahibi Olma Durumu

Penil protez cinsel ilişkiye engel bir durum değildir. Bununla birlikte penis protezi cinsel ilişkinin daha kolay gelmesini amaçlar. Penil protez şişirildiği durumda penis, doğal ereksiyon sürecine benzer bir hareketle kalın ve sert bir duruma gelir. Penil protez vücut derisi içerisindeki hissi ya da orgazma ulaşma kabiliyetini değiştirmez. Bununla birlikte kişinin boşalma durumunu etkilemez. Penis protezinin takıldığı kişi istediği takdirde çocuk sahibi olabilir. Protez, kişinin çocuk sahibi olmasını engellemez. İstenildiği zaman ve istenildiği kadar cinsel ilişkiye girilebilir. Penil protez dışarıdan görüldüğünde belli olmaz ve ameliyat olan kişi söylemediği takdirde kimse protezin takılı olduğunu anlamaz. Detaylı bilgi için https://www.andromed.com.tr/sertlesme-sorunu-tedavisi-ve-penis-protezi adresinden bilgi alabilirsiniz.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.