savcılık mütalaasına cevap

savcılık mütalaasına cevap

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında 2 yıla kadar hapis istenen savcılık mütalaasına ilişkin "Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar" değerlendirmesi yaptı.

Ordu eski Valisi Serdar Yavuz'a hakaret ettiği gerekçesi ile hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu savcılık mütalaası ile ilgili değerlendirme yaptı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında 2 yıla kadar hapis istenen savcılık mütalaasına ilişkin "Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar" değerlendirmesi yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, Saraçhane’deki ana yerleşkede, gazetecilerin hakkında açılan davayla ilgili sorusunu cevapladı.

İmamoğlu, dönemin Ordu Valisi’nin suç duyurusu üzerine açılan "hakaret" davasında açıklanan savcılık mütalaasıyla ilgili değerlendirmesini soran gazetecilere, şu cevabını verdi:

"İNSANLARIN UMUTLARINI BÜYÜTMEK İSTİYORUZ”"

"Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar. Bazı konularda gündem yaratılıyor, sonra bunlar buzluğa konuluyor. İstediği zaman buzluktan çıkartılıyor, istediği zaman gündemde parlatılıyor ve bunun üstünde tepinilmesi isteniyor.

Ben, böyle yapmayacağım. Bu ülkenin gerçekten kronik, kritik sorunları var; en büyüğü yoksulluk. Sokakta yüzleşiyoruz. Ona çare bulmak istiyoruz. İnsanların umutlarını büyütmek istiyoruz.

Genç insanların, liyakatli bir şekilde işe girmelerini sağlamak, umutla, bu ülkenin neresinde olursa olsun, adil bir ortamda bireyler olarak devletin bütün imkanlarından faydalandığı bir ortam var olsun istiyoruz.

Bu sorunların çözümüyle mücadele ederken, burada yapılmaya çalışılan, alınmaya çalışılan kararlar üzerinden yorumda bulunmayacağım. Bizim gündemimiz yoksulluktur, fakirliktir. Umarım yargı, kalan süreçte en doğru kararı verir."

Kaynak: Karar Gazetesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.